Nasır Bakımı

Medica Derma Lazer Epilasyon ve Güzellik Salonu

TR EN AR
Güzellik ve Daha Fazlası İçin...

Nasır Bakımı

Nasır oluşumunun önlenmesinde en önemli unsur baskının ortadan kaldırılması olur. Basış bozukluklarında, vücut ağırlığının tam ayak tabanına eşit yayılmasını sağlamak için destek olarak, ayakkabı ve terlik kullanmak nasır oluşumunu en aza indirger. Oluşmuş nasırların yok edilmesi ve tekrar oluşumunun engellenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise nasırın, tek seferde tamamen ortadan kaldırılamadığıdır.

En doğru tedavi doğru aralıklarla yapılacak temizleme işlemleri ile olur. Kullanılan nasır bantlarının çok fazla başarılı olmaması da tek seferde tedavi etme beklentisinden kaynaklanır. Oluşmuş nasırın sıfır noktasına kadar tek seferde alınması, o bölgede tekrar ve daha fazla deri kalınlaşmasını beraberinde getirebilir. Çünkü vücut, savunmasını daha fazla arttırma gereği duyar. Bu yüzden nasırlı bölge, doğru aralıklarla ve yavaş yavaş temizlenmelidir. Ayrıca nasır bantları asit içerdikleri için şeker hastalarında kesinlikle kullanılmamalıdır.

Böyle bir durumda oluşabilecek yaralanmalar hayati riskler oluşturabilir. Nasır oluşumunun engellenmesindeki en önemli ve son işlem ise günlük kullanılması gereken nemlendiricileridir. Uygun oranda üre içeren nemlendirici kremler nasır oluşumunu engeller.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım